maider has logged 20 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Sergio

Sergio

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Edit this entry  
22
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
In Secret

In Secret

2013
×
★★
Edit this entry  
16
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Edit this entry  
14
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chatroom

Chatroom

2010
×
Edit this entry