• Don't Look Up

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Trip

    ★★★½

  • Last Man Standing

    ★★★★

  • Sentinelle

    ★★★½

  • The Stronghold

    ★★★★★

  • Artemis Fowl

    ★★

  • Extraction

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★★

  • Bellezonismo

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ½

  • Wine Country

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Kesari

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Cold Pursuit

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • Hunter Killer

    ★★★★

  • Draug

    ★★★

  • Night Hunter

    ★★½

  • The Boat

    ★★★★

  • Peppermint

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Mile 22

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • The Last Storm

    ★★★★

  • The Breaker Upperers

    ★★★½

  • Gringo

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Early Man

    ★★

  • The Game Changers

    ★★★

  • 12 Strong

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★½

  • The 12th Man

    ★★★★

  • Joanna and Jennifer: Absolutely Champers

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Murder on the Blackpool Express

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Unicorn Store

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • American Made

    ★★★★½

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★½

  • The Good Time Girls

    ★★★★

  • Detroit

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • The Brigade

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★

  • Problemos

    ★★★