Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
49th Parallel

49th Parallel

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Stronghold

The Stronghold

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sentinelle

Sentinelle

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Storm

The Last Storm

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Way of the Dodo

The Way of the Dodo

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Harder They Come

The Harder They Come

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Star

The Star

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Man Standing

Last Man Standing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gaslight

Gaslight

1944
×
Read the review Edit this entry  
17
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hackers

Hackers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Battle of Britain

Battle of Britain

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Duel

Duel

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Battle of the Bulge

Battle of the Bulge

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Twister

Twister

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Boat

The Boat

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wave

The Wave

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★
Read the review Edit this entry