Sort by
  • Argylle

    ★★

  • Mean Girls

  • The Boys in the Boat

    ★★★½

  • Renaissance: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Color Purple

  • The Iron Claw

    ★★★★

  • The Marvels

    ★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • The Super Models

  • American Fiction

    ★★★

  • Priscilla

    ★★★½

  • Maestro

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Saltburn

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Donyale Luna: Supermodel

  • No Hard Feelings

    ★★★★★

  • The Crowded Room

  • Extraction 2

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • May December

    ★★★

  • Fast X

  • The Little Mermaid

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ½

  • BEEF

    ★★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Passages

    ★★★

  • Theater Camp

    ★★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • Fair Play

    ★★★

  • Babylon

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Smile

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Causeway

    ★★★

  • See How They Run

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★