Steven has logged 427 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ham on Rye

Ham on Rye

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Sun

A Sun

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Belfast, Maine

Belfast, Maine

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
Edit this entry  
27
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Possessed

Possessed

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
We Are Little Zombies

We Are Little Zombies

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Central Park

Central Park

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lost in the Mountains

Lost in the Mountains

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
2046

2046

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jasper Mall

Jasper Mall

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Combo

The Big Combo

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Woman Is the Future of Man

Woman Is the Future of Man

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fall

The Fall

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Residue

Residue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Home Videos

Home Videos

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nate: A One Man Show

Nate: A One Man Show

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bowery

The Bowery

1994
×
Edit this entry  
30
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry