• On the Rocks

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Watermelon: A Cautionary Tale

    ★½

  • Love, Antosha

    ★★★★★

  • Polar

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★★½

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★★½

  • Only You

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Hell Fest

    ★★

  • Apostle

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Predator

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★½

  • The Nun

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Like Father

    ★★★

  • The Meg

    ★★★½

  • One Small Step

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Ibiza

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Duck Butter

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★★

  • Blockers

    ★★

  • Unfriended: Dark Web

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Irreplaceable You

    ★½

  • When We First Met

    ★★★