Shaun has logged 75 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Comet

Comet

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Rudderless

Rudderless

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blaze

Blaze

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blaze

Blaze

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Folk

American Folk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Predator

The Predator

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Be Here Now

Be Here Now

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deadly Detention

Deadly Detention

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Watermelon: A Cautionary Tale

Watermelon: A Cautionary Tale

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Smiling Man

The Smiling Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Kids in Love

Kids in Love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wild Target

Wild Target

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry