Sort by
  • This Place Rules

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Violent Night

    ★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Seaspiracy

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Long Toast

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★