Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Attica

Attica

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Wedding Ringer

The Wedding Ringer

2015
×
★½
Edit this entry  
15
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★
Edit this entry  
08
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

2009
×
★★½
Edit this entry  
07
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
17 Again

17 Again

2009
×
★★
Edit this entry  
05
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★½
Edit this entry  
03
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Edit this entry  
02
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bestia

Bestia

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Queen of Basketball

The Queen of Basketball

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Island

The Island

2005
×
★★½
Edit this entry  
15
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
★★
Edit this entry  
13
Agnes

Agnes

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Time Lapse

Time Lapse

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Freaks

Freaks

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Rite

Rite

2010
×
★★½
Edit this entry  
06
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Henry

Henry

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Beast

Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry