RSS feed for Saajid
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
25
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Lost in London

Lost in London

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
22
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★
Edit this entry