• The Croods: A New Age

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Holidate

  • Cadaver

    ★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • MOTHER

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Relic

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • Float

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Wretched

    ★★½

  • 1BR

    ★★½

  • Vivarium

    ★½

  • The Lion King

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Ma

    ★★

  • L'Observateur

    ★★★★

  • A Tale of Two Kitchens

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Swallow

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Watermelon: A Cautionary Tale

  • The Lodge

    ★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Escape Room

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Instant Family

    ★★½

  • Mr. Indifferent

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Best Friend

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½