RSS feed for SaBiEf
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Save the Last Dance

Save the Last Dance

2001
×
★★★
Edit this entry  
03
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
La Grande Bouffe

La Grande Bouffe

1973
×
★★★
Edit this entry  
28
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
26
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
I Remember You

I Remember You

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Most Beautiful Couple

The Most Beautiful Couple

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★
Edit this entry  
14
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Lucy

Lucy

2014
×
★★½
Edit this entry  
10
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Girl in the Fog

The Girl in the Fog

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Gringo

Gringo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Thelma

Thelma

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Serenity

Serenity

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bullitt

Bullitt

1968
×
Edit this entry  
19
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Edit this entry