RSS feed for SaBiEf

SaBiEf has logged 236 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Anna

Anna

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Friday Night Lights

Friday Night Lights

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tiger Girl

Tiger Girl

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Broken

The Broken

2008
×
★★
Edit this entry  
17
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fractured

Fractured

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Siege

The Siege

1998
×
★★★
Edit this entry  
08
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spring

Spring

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Different Kinds of Rain

Different Kinds of Rain

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Silence

Silence

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Trespass Against Us

Trespass Against Us

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Border

Border

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
Edit this entry  
23
American Son

American Son

2019
×
★★½
Edit this entry