• Gehraiyaan

    ★★★

  • Mahaan

    ★★★

  • Bro Daddy

    ★★

  • Hridayam

    ★★★

  • Bhoothakaalam

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Randu

    ★★

  • Super Sharanya

    ★★★

  • Meow

    ★★½

  • Madhuram

    ★★★

  • Minnal Murali

    ★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Bheemante Vazhi

    ★★½

  • Maanaadu

    ★★★½

  • Garuda Gamana Vrishabha Vahana

    ★★★½

  • Jan-e-Man

    ★★★

  • Kurup

    ★★★

  • Kanakam Kaamini Kalaham

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Thinkalazhcha Nishchayam

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★½

  • Sunny

    ★★½

  • Kaanekkaane

    ★★★

  • Thalaivii

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Dug Days

    ★★★½

  • #Home

    ★★½

  • Kuruthi

    ★★★

  • Navarasa

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Malik

    ★★★½

  • Sara'S

    ★★★

  • Cold Case

    ★★

  • Jagame Thandhiram

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • The Year Earth Changed

    ★★★★

  • Krishnankutty Pani Thudangi

    ★★★

  • Nayattu

    ★★★½

  • Joji

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Mandela

    ★★★½

  • Irul

    ★★½

  • Aarkkariyam

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Kala

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Mohan Kumar Fans

  • Nobody

    ★★★½

  • Jathi Ratnalu

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Drishyam 2

    ★★★½

  • Churuli

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Operation Java

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Vellam

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Master

    ★★½

  • Maara

    ★★★½