Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Tetris

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Rye Lane

    ★★★★½

  • Full River Red

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Violent Night

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Vengeance

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The House

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Robin Robin

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Loneliest Whale: The Search for 52

    ★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★★

  • Bad Trip

  • Tom & Jerry

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Locked Down

    ½

  • Death to 2020

    ★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★★