Sort by

sabrinaxie65 has logged 125 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Johnny Tsunami

Johnny Tsunami

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chinatown

Chinatown

1974
×
Read the review Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Meg

The Meg

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Loneliest Whale: The Search for 52

The Loneliest Whale: The Search for 52

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
F9

F9

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry