Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Make Up

Make Up

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Gaslight

Gaslight

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shadow of the Thin Man

Shadow of the Thin Man

1941
×
★★★
Edit this entry  
27
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sam

Sam

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Uncharted

Uncharted

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Otherhood

Otherhood

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
The Royal Treatment

The Royal Treatment

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Saw the Light

I Saw the Light

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry