Sort by

Sabrina has logged 129 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Saw the Light

I Saw the Light

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Salt

Salt

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Maid

Maid

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
High-Rise

High-Rise

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pray Away

Pray Away

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry