Sort by

Sabya has logged 22 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Affliction

Affliction

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry