Sort by
  • Downhill

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Apostle

    ★★½

  • Hold the Dark

    ★★

  • High Life

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Evil Genius

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½