Sort by

Cya has logged 175 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Collector

The Collector

2009
×
★★½
Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eragon

Eragon

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
16
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★½
Edit this entry  
05
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Berkshire County

Berkshire County

2014
×
½
Edit this entry  
02
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Samsara

Samsara

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jason X

Jason X

2001
×
Read the review Edit this entry  
29
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ghost Writer

The Ghost Writer

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
09
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★½
Edit this entry  
28
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dogville

Dogville

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hostel

Hostel

2005
×
★★★
Edit this entry