Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
21
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
Edit this entry  
18
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Date for Mad Mary

A Date for Mad Mary

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Girltrash: All Night Long

Girltrash: All Night Long

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
Girltrash: All Night Long

Girltrash: All Night Long

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
With Every Heartbeat

With Every Heartbeat

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
Edit this entry  
20
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sisters

Sisters

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
Edit this entry  
02
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
Edit this entry  
27
LOL

LOL

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
27
She's the Man

She's the Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
21
Moxie

Moxie

2021
×
Read the review Edit this entry