Jenni has logged 112 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Feels

The Feels

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Edit this entry  
11
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry