Jenni has logged 19 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mummy

The Mummy

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
Edit this entry  
12
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry