RSS feed for Nicole
  • Secret Obsession

    Secret Obsession

    ★★

    Dude expected her to have amnesia and Stockholm syndrome?!

  • The Silence

    The Silence

    ½

    Fell asleep in the middle of it, 😬

  • Spider-Man: Far from Home

    Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

    REEEEEEE

  • Spider-Man: Homecoming

    Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

    Peterman is a good boy who needs to be protected. I rewatched this after seeing endgame, which was very saddening.

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

    Keanu Reeves + dogs= good boys 
    Too many draw out fight scenes 😖😔

  • Pokémon 4Ever: Celebi - Voice of the Forest

    Pokémon 4Ever: Celebi - Voice of the Forest

    ★★

    I really only love the plot twist with prof. Oak, but like the short was good too

  • Pokémon Detective Pikachu

    Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

    Really good, the Pokémon were hella cute

  • Crazy Rich Asians

    Crazy Rich Asians

    ★★★★

    Really good! Couples are cute, and the jokes are funny. It got me crying too

  • Aquaman

    Aquaman

    ★★½

    Jason mamoa is 😍

  • Zodiac

    Zodiac

    ★★★★

    Very good performance from the actors. Pretty long though

  • Unicorn Store

    Unicorn Store

    ★½

    Brie Larson is amazing, but it really couldn’t combat the cringe factor of it all. Although, Kit and Virgil were very cute

  • Beetlejuice

    Beetlejuice

    ★★★★½

    Winona Ryder is a goddd. (She v small in this movie though, but like her acting is very good and I’m very glad that she acted in other movies that share the same vibe as this one)