Sort by
  • Your Place or Mine

    ★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★

  • Bones and All

    ★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • X

    ★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Bird Talk

    ★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Sun Is Also a Star

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Sex Story

    ★★

  • High Life

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Ben Is Back

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • Love, Simon

    ★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★½

  • mother!

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • I Am Heath Ledger

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★½

  • Baby Driver

    ★★

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Columbus

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • The Young Pope

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★

  • Lion

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • The Nice Guys

  • The Lure

    ★★★½

  • The Danish Girl

    ★★★½

  • Irrational Man

  • Brooklyn

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★½