Sort by

sara has logged 48 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★½
Edit this entry  
30
Arakimentari

Arakimentari

2004
×
Edit this entry  
28
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miss Marx

Miss Marx

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tokyo Vampire Hotel

Tokyo Vampire Hotel

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Immoral Tales

Immoral Tales

1973
×
Edit this entry  
19
An Easy Girl

An Easy Girl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Les 3 Boutons

Les 3 Boutons

2015
×
Edit this entry  
16
Somebody

Somebody

2014
×
Edit this entry  
14
De Djess

De Djess

2015
×
Edit this entry  
14
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Predators

The Predators

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Crazy, Not Insane

Crazy, Not Insane

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Yellow Cat

Yellow Cat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Samp

Samp

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Macaluso Sisters

The Macaluso Sisters

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
City Hall

City Hall

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Never Gonna Snow Again

Never Gonna Snow Again

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Notturno

Notturno

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Careless Crime

Careless Crime

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Omelia Contadina

Omelia Contadina

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Nightwalk

Nightwalk

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In My Room

In My Room

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Salvatore: Shoemaker of Dreams

Salvatore: Shoemaker of Dreams

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Fiori, Fiori, Fiori!

Fiori, Fiori, Fiori!

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Miss Marx

Miss Marx

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Duke

The Duke

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Our Father

Our Father

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wasteland

The Wasteland

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
The Disciple

The Disciple

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lovers

Lovers

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Night in Paradise

Night in Paradise

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Apples

Apples

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Ties

The Ties

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry