RSS feed for sadvillainy
  • Scoob!

    ★★★

  • TFW NO GF

    ★★★

  • Onward

    ★★½

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • Cats

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Everybody's Everything

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Holmes & Watson

    ½

  • Vice

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Carved

    ★★

  • Venom

    ★★

  • Halloween

    ★★★

  • Anthropocene: The Human Epoch

    ★★★½

  • The Predator

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • The Meg

  • The First Purge

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

    ★★★

  • The American Meme

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Lords of Chaos

    ★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½