• Dune: Part Two

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Wrong Turn

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Capone

    ★½

  • Arkansas

    ★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • The Turning

    ★½

  • His House

    ★★★½

  • Togo

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Looking for Alaska

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • The Platform

    ★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★★