RSS feed for saga

saga has logged 68 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
Edit this entry  
27
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Twister

Twister

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry