RSS feed for saga
  • Star Wars

    Star Wars

    ★★★★★

    my love for star wars started with this movie and every time i watch it i get a feeling of warmth, like a comforting feeling. the exact feeling of coming home.                                             it has such an impact on me and nothing will ever top it!!!

  • I, Tonya

    I, Tonya

    ★★½

    i cried a little bit when i saw her landing the triple axel

  • The Farewell

    The Farewell

    ★★★½

    nai nai<3

  • Crazy Rich Asians

    Crazy Rich Asians

    ★★★★

    i adore this film so much<3

  • Booksmart

    Booksmart

    ★★★★½

    I FUCKING LOVE THIS! and i’m living because the main focus of the story is not the main character being gay! lets just appreciate that✨

  • Frozen II

    Frozen II

    ★★★½

    elsa cringing at herself is actually very fucking relatable lol

  • Paterson

    Paterson

    ★★★★½

    don’t u agree that adam driver

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

    ben solo, you deserved so much better my precious and beautiful son i love you

  • Lady Bird

    Lady Bird

    ★★★★★

    I LOVE THIS FILM SO MUCH

  • Doctor Sleep

    Doctor Sleep

    ★★★½

    bro they took the vape life too far

  • Legends of the Fall

    Legends of the Fall

    ★★★

    young brad pitt could get it😤

  • Marriage Story

    Marriage Story

    I NEED TO SEE THIS NOW