Sort by

nezza <3 has logged 92 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rush

Rush

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Throw Like A Girl

Throw Like A Girl

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Roald Dahl's Esio Trot

Roald Dahl's Esio Trot

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Siege of Jadotville

The Siege of Jadotville

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry