RSS feed for Sahba
  • Unorthodox

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • Midsommar

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Act

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Malevolent

    ½

  • A Faithful Man

    ½

  • Greta

    ★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Everybody Knows

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Lady Bird

    ½

  • The Shape of Water

  • Thelma

    ★★★★

  • Insomnium

    ★★★

  • Based on a True Story

    ★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • A Dark Song

    ★★★

  • Elle

    ★½

  • Raw

    ★★★½

  • Horace and Pete

    ★★★★★

  • Under the Shadow

    ★★★★

  • Cake

    ★★½

  • When Marnie Was There

    ★★★½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★½

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★★★

  • Before Midnight

    ★★★★★

  • Amour

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★★

  • Carnage

    ★★★★½

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★

  • A Separation

    ★★★½

  • Certified Copy

    ★★★★★

  • Cracks

    ★★★★

  • I Am Love

    ★★★½

  • Eastern Promises

    ★★

  • Zodiac

    ½

  • Bobby

    ★★

  • After the Wedding

    ★★★★

  • Broken Flowers

    ★★★★★

  • Before Sunset

  • Dogville

    ★★★★★

  • The Devil's Backbone

    ★★★

  • All About My Mother

    ★★★

  • Serial Experiments Lain

    ★★★★

  • Taste of Cherry

    ★★★★★

  • The Daytrippers

    ★★★½

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • Death and the Maiden

    ★★★★

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★★

  • Howards End

  • The Double Life of Véronique

    ★★★★★

  • Close-Up

    ★★★★★

  • New York Stories

    ★½

  • Homework

    ★★★½

  • Dead Ringers

    ★★

  • When Father Was Away on Business

    ★★★½

  • The Breakfast Club

  • Videodrome

    ★½

  • The Elephant Man

    ★★★★★

  • Cannibal Holocaust