RSS feed for Sahilspst
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Monkeys

Three Monkeys

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Nuts in May

Nuts in May

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Breaking Away

Breaking Away

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Take Care of Your Scarf, Tatiana

Take Care of Your Scarf, Tatiana

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rango

Rango

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brick

Brick

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
Boy

Boy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Submarine

Submarine

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Climates

Climates

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Monos

Monos

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tiptoes

Tiptoes

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry