Sort by
  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★★★

  • Creed III

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Violent Night

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Halloween Ends

    ★★★★

  • Smile

    ★★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • V/H/S/99

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

  • Pearl

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Clerks III

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★★

  • Skinamarink

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Elvis

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½

  • Men

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Code Name: Emperor

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Asakusa Kid

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Miracle Valley

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Lamb

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • To Chiara

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Murder by the Coast

    ★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Infinite