Sort by

Saif has logged 339 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Making of 'Indiana Jones and the Temple of Doom'

The Making of 'Indiana Jones and the Temple of Doom'

1984
×
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Snow Globe: A Breaking Bad Short

Snow Globe: A Breaking Bad Short

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Edit this entry  
10
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Christmas Contract

The Christmas Contract

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Christmas Matchmakers

Christmas Matchmakers

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
A Bride for Christmas

A Bride for Christmas

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Legally Blondes

Legally Blondes

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frozen

Frozen

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
Read the review Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Holidate

Holidate

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry