RSS feed for Saiju Sreedharan

Saiju Sreedharan has logged 86 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★
Edit this entry  
26
The First Purge

The First Purge

2018
×
Edit this entry  
17
Arjun Reddy

Arjun Reddy

2017
×
★★
Edit this entry  
07
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Edit this entry  
06
The Child in Time

The Child in Time

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Muse

Muse

2017
×
Edit this entry  
04
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Steel Rain

Steel Rain

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
First Reformed

First Reformed

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Extinction

Extinction

2018
×
Edit this entry  
30
Siberia

Siberia

2018
×
Edit this entry  
29
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Rampage

Rampage

2018
×
Edit this entry  
20
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
Edit this entry  
17
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
Edit this entry  
15
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anon

Anon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★
Edit this entry  
03
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★
Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Voice from the Stone

Voice from the Stone

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tumhari Sulu

Tumhari Sulu

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Edit this entry  
23
The Host

The Host

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
In Darkness

In Darkness

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Lust Stories

Lust Stories

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Blackmail

Blackmail

2018
×
★★
Edit this entry  
15
October

October

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★
Edit this entry  
05
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Chef

Chef

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Edit this entry