• To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Chemical Hearts

  • Work It

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Berlin, Berlin

    ½

  • The Half of It

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Isi & Ossi

    ½

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

  • Let It Snow

  • Frozen II

    ★★½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Falling Inn Love

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Secret Obsession

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Hustle

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • The Perfect Date

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

  • Five Feet Apart

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Kim Possible

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • What Men Want

    ★★

  • Alita: Battle Angel

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Fyre