Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Picture Perfect

Picture Perfect

1997
×
★★½
Edit this entry  
18
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★
Edit this entry  
05
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Work It

Work It

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Up

Up

2009
×
★★★
Edit this entry