RSS feed for Emily
  • The Farewell

    ★★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • Carrie

    ★★★★

  • The Crow

    ★★★½

  • Ip Man 2

    ★★★★

  • Ip Man

    ★★★★

  • Pooh's Heffalump Movie

    ★★★★

  • Kung Fu Hustle

    ★★★★

  • 13 Going on 30

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Frankenweenie

    ★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★

  • Edward Scissorhands

    ★★★★

  • Corpse Bride

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★★