Wyatt has logged 31 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
RoboCop

RoboCop

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
29
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Super 8

Super 8

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
Read the review Edit this entry  
10
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Conan the Destroyer

Conan the Destroyer

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
Read the review Edit this entry  
07
Space Chimps

Space Chimps

2008
×
Read the review Edit this entry  
07
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry