Sort by

Wyatt has logged 319 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
Read the review Edit this entry  
08
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Prom Night

Prom Night

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Edit this entry  
15
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry