Sort by

Wyatt has logged 38 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Kid with a Bike

The Kid with a Bike

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bay

The Bay

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry