Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
Edit this entry  
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Daisies

Daisies

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
What the Health

What the Health

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Centigrade

Centigrade

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Read the review Edit this entry  
17
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry