bisan has logged 141 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
What the Health

What the Health

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Centigrade

Centigrade

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Read the review Edit this entry  
17
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
#Alive

#Alive

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nirvana: Unplugged In New York

Nirvana: Unplugged In New York

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Persona

Persona

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Edit this entry  
12
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry