vivian has logged 18 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spinners

Spinners

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
After Hours

After Hours

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry