Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★★½

  • Air

    ★★★½

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Missing

    ★★★★½

  • The Big 4

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Violent Night

    ★★★

  • Sri Asih

    ★★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Qodrat

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★★★

  • Mendarat Darurat

    ★★★½

  • Confidential Assignment 2: International

    ★★★★

  • Autobiography

    ★★★★

  • Blueprint: The Making of Mencuri Raden Saleh

    ★★★★★

  • Stealing Raden Saleh

    ★★★★★

  • 6/45

    ★★★★

  • Carter

    ★★

  • Satan's Slaves 2: Communion

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • One Piece Film Red

    ★★★½

  • Hansan: Rising Dragon

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Alienoid

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Witch: Part 2. The Other One

    ★★★

  • Satria Dewa: Gatotkaca

    ★★

  • Broker

    ★★★★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Hunt

    ★★★½

  • Srimulat: Hil Yang Mustahal – Babak Pertama

    ★★★½

  • The Roundup

    ★★★½

  • Shin Ultraman

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Detective Conan: The Bride of Halloween

    ★★★½

  • Detective Conan: Love Story at Police Headquarters ~Wedding Eve~

    ★½

  • Ronny Chieng: Speakeasy

    ★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • My Name

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★