Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★

  • The Murmuring

    ★★★½

  • The Viewing

    ★★★

  • Dreams in the Witch House

    ★★★

  • The Autopsy

    ★★★★

  • Graveyard Rats

  • Lot 36

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Cyberpunk: Edgerunners

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Festival of Troubadours

    ★★★½

  • A Cup of Coffee and New Shoes On

    ★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • This Is Going to Hurt

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

  • Together

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

  • Scenes from a Marriage

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • A Hero

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★