Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★½
Edit this entry  
15
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Garth Marenghi's Darkplace

Garth Marenghi's Darkplace

2004
×
Edit this entry  
26
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Edit this entry  
09
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Edit this entry  
06
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
30
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Edit this entry  
27
Legend

Legend

1985
×
★★★
Edit this entry  
26
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Heavenly Puss

Heavenly Puss

1949
×
Edit this entry  
12
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pi

Pi

1998
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Cup of Coffee and New Shoes On

A Cup of Coffee and New Shoes On

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★
Edit this entry  
25
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
Darkness, Light, Darkness

Darkness, Light, Darkness

1989
×
Edit this entry  
19
Circle

Circle

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sol Levante

Sol Levante

2020
×
Edit this entry  
03
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
Edit this entry  
29
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Edit this entry