• Taylor Swift – Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Holidate

  • Tenet

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Onward

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Bangla

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Farewell

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Ralph Breaks the Internet

  • Family Guy

  • Bohemian Rhapsody

  • You Are the Apple of My Eye

    ★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Iliza Shlesinger: Elder Millennial

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Set It Up

  • Incredibles 2

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Il tuttofare

  • Alex Strangelove

  • Ready Player One

  • Game Night

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

  • Colette

  • Eighth Grade

  • The Post

  • Phantom Thread

  • The Greatest Showman

  • Spark

    ★★★

  • Wonder

  • Paddington 2

  • Coco

  • Tremble All You Want

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

  • I, Tonya

  • Home Again

  • The Order of Things

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • Darkest Hour

  • The Shape of Water

  • Love and Bullets

  • Dunkirk

  • Oh, Hello on Broadway

  • To Each His Own

    ★★★½

  • The Florida Project

  • Wonder Woman

  • Baby Driver

  • I Can Quit Whenever I Want 2: Masterclass